Мій вуз!

Вінницький державний педагогічний університет імені М.Коцюбинського

Від хлібного лану до освітянської ниви, від турботи про хліб насущний до вершин знань і духовності – такий шлях ще в сиву давнину обрали наші предки, цим шляхом ось уже сотню літ йде один з найбільших вищих навчальних закладів подільського регіону – Вінницький державний педагогічний університет ім. М.Коцюбинського.
Свою історію він розпочав у 1912 році з невеликого учительського інституту з трирічним терміном навчання, контингент студентів якого не перевищував 100 осіб. Нині тут здійснюється підготовка вчительських кадрів за денною та заочною формами навчання з 19 напрямів підготовки, які охоплюють практично усі шкільні предмети.
Контингент студентів станом на січень 2013 року становив близько 6000 осіб за денною та за заочною формами навчання. Великий конкурс під час вступної кампанії свідчить про престиж педагогічного ВНЗ.
В університеті функціонують сім інститутів: Інститут філології й журналістики, Інститут математики, фізики і технологічної освіти; Інститут фізичного виховання та спорту; Інститут історії, етнології і права; Інститут педагогіки, психології і мистецтв; Інститут іноземних мов, Інститут магістратури, аспірантури і докторантури, а також природничо-географічний факультет.

Інститут педагогіки, психології і мистецтв

 У 1975 р. на музично-педагогічному факультеті ВДПІ ім. М.Островського було створено кафедру методики музичного виховання, співу та хорового диригування, яку по 1997 р. очолювала доц.. Плєсніна Т.П., а з 1997 р. - народний артист України, проф. Газінський В.І.. У 2007 р. кафедру перенайменовано у кафедру хорового мистецтва та методики музичного виховання, основним завданням якої є підготовка висококваліфікованих фахівців в галузі музичної педагогіки.
Кафедра хорового мистецтва та методики музичного виховання забезпечує навчальний процес на факультеті музичного мистецтва з таких фахових дисциплін:
диригування, постановка голосу, хорознавство, хоровий клас та практикум роботи з хором, хорове аранжування, практикум роботи з шкільним пісенним репертуаром, методика вокальної роботи в школі, методика музичного виховання, педагогічна практика, основи наукових досліджень тощо.
Викладання зазначених курсів забезпечується кафедрою на денній та заочній формах навчання у відповідності до навчальних планів кожної спеціалізації.
На кафедрі працюють три предметні комісії (диригування, постановки голосу та концертмейстерського класу), які здійснюють навчально- методичну роботу, спрямовують роботу викладачів відповідного фаху.
Навчально-виховний процес на кафедрі забезпечують 24 викладачів та 20 концертмейстерів, серед яких 1 народний артист України, професор;
6 заслужених артистів України (4 доценти, 2 старших викладача);
1 заслужений артист Кабардино-Балкарії, старший викладач;
1 народний артист України, доктор медичних наук, доцент;
1 заслужений працівник культури України, доцент;
5 кандидатів педагогічних наук (3 доценти, 2 старших викладачів);
6 старших викладачів, 3 викладачі;
8 провідних концертмейстерів, 12 концертмейстерів, 2 лаборанти.

Немає коментарів: